DEUSER® ROLL SMR Henger
A Deuser Roll a fascia henger, amelyet az izmok mélyéig nyúló és fájdalmas izomcsomók enyhítésére használnak.
A testmozgás hiánya, rossz testtartás, egyoldalú stressz, helytelen és túlzott stressz fájdalmat okozhat az izmokban és a kötőszövetben (fascia) és ennek megfelelően hátrányosan befolyásolják a mozgását.
A fasciahenger ezért ideális sport- és terápiás eszköz, amely segíthet az izmok ellazításában.
Ha nyomást gyakorol az izmok mentén, akkor enyhítheti a feszültséget, serkentheti a vérkeringést.
Csökkentse a fájdalmat és javítsa mobilitását! A rövid, de rendszeres edzés ideális. A pozitív eredmény eléréséhez elegendő néhány perc hetente két -három nap. Javasoljuk, hogy a gyakorlatokat mindig terjessze a különböző testrészekre több napra szétbontva.
Ezenkívül közepes keménységi fokának köszönhetően ideális sok felhasználó számára, így nem csak professzionális sportolók részére.
Tulajdonságok:
A fascia edzésére, a tapadós fascia nyújtására és fájdalomcsillapítására az izmok mélyéig
A megfelelő testrészeket, például a hátat, az oldalakat és a lábakat nyomás és mozgás segítségével edzjük
Közepes keménységű
Izzadással szemben ellenálló, mosható és mérettartó
Anyag: EPP (expandált polipropilén, élelmiszerbiztonságos és teljesen újrahasznosítható)
Méretek: 32 x Ø 16 cm
Súly: 297 g
NÉMETORSZÁGBAN KÉSZÜLT
Az SMR (self-myofascial release, azaz önmasszázs) henger is, nagy segítséget nyújt a sportolók, valamint a krónikus mozgásszervi problémákkal küzdők számára egyaránt. A szakszerű önmasszázs jelentősen hozzájárul az izom- és ízületi panaszok kialakulásának megelőzéséhez, sőt, kiemelkedően hatékonynak bizonyul a rehabilitáció terén is. Segítségével növelhető az ízületek mozgástartománya, csökkennek a krónikus gerinc-, ízületi- és izompanaszok, fájdalmak. Javítja a testtudatot, a koordinációt, a sportolói teljesítményt, és még a narancsbőr elleni harcban is bevethető. Rendszeres otthoni és/vagy edzőtermi használata nem csak a sportolók, de a mozgásszegény életmódot élők számára ajánlott, hiszen jelentősen enyhítheti az ülőmunkát végzőknél jelentkező nyaki- és deréktáji fájdalmat, merevséget.
Hogyan hat az SMR henger az izmokra? A henger úgy működik, hogy a saját testsúlyunkkal ráterhelünk az eszközre azon a területen, ahol masszírozni szeretnénk a testünket. A hengeren lassan kell gurulni, jobbra-balra mozogni, nyomást-súlyt ráhelyezni, hogy a kompressziós hatás, azaz a nyomási inger létrejöjjön. Amikor nyomás alá helyezünk egy területet, akadályozzuk a vérellátást az izomrostban. A nyomás feloldásakor (amikor elgurulunk az adott területről, vagy megszüntetjük a nyomást), a hirtelen beáramló vér elszállítja a lerakódásokat, megtisztíja, felfrissíti az adott terület szöveteit. A nagy nyomás, sokkal intenzívebb tisztítást végez. A salakanyagok elszállítása és a mechanikai inger hatására az izmok fellazulnaj és visszanyerik elasztikusságukat.
Az SMR hengerekről: A keményebb, és rücskösebb mintázatú hengerek a mályebb szövetekre is hatással vannak, még a sima felületű eszközök inkább a felső rétegekre hatnak. Vannak olyan hengerek, ahol többféle felület ötvözve van. A hengerek minősége közt is van eltérés. A legprofibb hengerek belül kemény, műanyag vázat kapnak, arra rögül a szivacsos felső réteg. Ezek sokkal tartósabbak általában.
Mikor nem alkalmazható az SMR eszközök? Vannak olyan krónikus betegségek, melyek kizárják az SMR eszközök használatát. A biztonságos használat érdekében mindeképpen érdemes megtanulni az eszközön végrehajtható gyakorlatokat.
A termék helyes használatáról és alkalmazásáról kérjük konzultáljon orvosával és kérje ki szakorvosa véleményét!A következő esetekben
NE HASZNÁLJA az SMR eszközöket:
- csontritkulás
- kezeletlen magas vérnyomás betegség (A gyógyszerrel beállított vérnyomás nem kizáró ok)
- véralvadásgátló szedése esetén,
- cukorbetegség esetén
- komolyabb visszérproblémák esetén (mélyvánás tágulat)
- terhesség esetén
TIPP! Példa az SMR eszközök hatására: A masszázshenger vagy tüskés masszázsgolyó, végezzünk el egy egyszerű kísérletet! Hajoljunk előre nyújtott térdekkel és nézzük meg, meddig ér le középső ujjunk hegye. Jelöljük be ezt a pontot, majd masszírozzuk át mindkét talpunkat 30-30 másodpercig az eszközzel. Hajoljunk előre újra, és nézzük meg a különbséget a két végpont közt. Mindezt csupán a talpunk átmasszírozásával értük el. Képzeljük el, mekkora változást idézhet elő a teljes test kezelése!